Przysieka: Za kierownicą siedział 16-latek. Karę otrzymał także jego ojciec

Przysieka: Za kierownicą siedział 16-latek. Karę otrzymał także jego ojciec
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Przysieka: Za kierownicą siedział 16-latek. Karę otrzymał także jego ojciec

Ojciec pożyczył swojemu synowi samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chłopak miał 16-latek i nie miał odpowiedniego prawo jazdy. Policjanci ukarali zarówno ojca, jak i syna, który chwilę wcześniej złamał zasady ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 kwietnia) w godzinach popołudniowych. Policjanci kontrolowali trasę DW 196 w miejscowości Przysieka. Tam właśnie zatrzymali do kontroli pojazd marki daihatsu, ponieważ kierujący przekroczył prędkość o 33 km/h.

- Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział szesnastolatek. Okazało się, że posiada uprawnienia do kierowania czterokołowcami lekkimi – kategoria B1. Posiadanie uprawnień tej kategorii nie pozwala jednak na prowadzenie zwykłym samochodem osobowym - wyjaśnia mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Nastolatek został przekazany ojcu, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kary nie uniknął ojciec chłopaka, który otrzymał za swoje wykroczenie mandat karny.

161 mandatów na łączną kwotę 32 000 zł za parkowanie w strefie od 2019 roku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE