Radiowozy policji na sygnałach w Poznaniu. O co chodzi? Będzie bardzo głośno

2021-05-06 14:26
policyjny radiowóz
Autor: Tomasz Piszczek Do wypadku doszło przed godziną 10:00 w Zabłędzy

Radiowozy policji na sygnałach w Poznaniu. W piątek (7.05.2021) w stolicy Wielkopolski zrobi się bardzo głośno. To wyjątkowa akcja policji na terenie całego kraju. O co chodzi? Ma to związek z uroczystościami pogrzebowymi asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez 40-letniego bandytę. Policjanci w całym kraju będą oddawać hołd swojemu koledze. Szczegóły akcji opisujemy w poniższym artykule.

Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Policjanci pożegnają go wyjątkową akcją

Policjanci w całym kraju przeżywają żałobę po śmierci asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez bandytę 4 maja w Raciborzu. 40-latek wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, stróż prawa zginął na miejscu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek (7.05.2021), a początek o godzinie 12:00. - Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - apelowali przedstawiciele Śląskiej Policji

Radiowozy policji na sygnałach w Poznaniu. Będzie bardzo głośno!

Hołd zastrzelonemu asp. Michałowi Kędzierskiemu oddadzą także policjanci z Poznania i całego woj. wielkopolskiego. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zespołem prasowym Wielkopolskiej Policji. Funkcjonariusze potwierdzają, że 7 maja, punktualnie o godzinie 12:00 zrobi się w naszym mieście bardzo głośno.

- Wszyscy policjanci wiedzą o tej akcji. Jeżeli tylko będą mogli to włączą sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach. Nie będzie to tylko możliwe w przypadku, gdy będą na jakiejś akcji - przyznaje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

W uroczystościach pogrzebowych w Raciborzu weźmie udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, reprezentujący całe środowisko policyjne. Ceremonia zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE