Siedem razy wbił nóż w brata bliźniaka. Znamy wyniki sekcji zwłok po jatce w Kłecku

2021-06-23 8:22
Rozszarpał nożem własnego brata
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Co wstąpiło w 26-letniego Mateusza G. z Kłecka (woj. wielkopolskie), że z nożem rzucił się na brata bliźniaka i dźgał go na oślep? Tego ataku Patryk G. nie przeżył. Jeden z ciosów - w brzuch - okazał się śmiertelny. Mateusz G. Usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznaje się. - Nie składał żadnych wyjaśnień - mówi Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

Bliźniacy Mateusz G. i Patryk G. dopiero co wynajęli mieszkanie w centrum Kłecka (woj. wielkopolskie). Wyprowadzili się od mamy z rodzinnego domu, ale w nowym mieszkaniu nie zdążyli się jeszcze nawet zadomowić. W sobotę - jak mówią nowi sąsiedzi braci - miała być parapetówka w nowym domu. Niestety, między braćmi doszło do krwawej jatki. Mateusz G. Zdaniem prokuratury rzucił się na Patryka G. z nożem. Dźgał na oślep.

- Jeden z ciosów, w brzuch, trafił w tętnicę - mówi Małgorzata Rezulak-Kustosz.

Finał był dramatyczny. Gdy na miejscu pojawili się zaalarmowani policjanci, Patryk leżał już zakrwawiony na podłodze. Mundurowi ruszyli do reanimacji. Po chwili zjawiło się pogotowie. Mimo przewiezienia Patryk G. do szpitala w Gnieźnie, medykom nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł.

W Kłecku Patryka i Mateusza znali wszyscy. Byli bardzo charakterystyczni, bo podobni do siebie jak dwie krople wody. Wszystko robili razem, nawet zawód wybrali sobie wspólny i razem zostali piekarzami. - Zawsze trzymali się razem. Razem też hobbystycznie rapowali - mówi Super Expressowi znajoma mężczyzn. Sąsiedzi Patryka i Mateusza wspominają, że tak samo mocno jak się kochali, tak samo często dochodziło między nimi do awantur. Miały się z tego powodu zdarzać u nich także interwencje policji. - Nikt jednak nie przypuszczał, że tym razem braterska kłótnia skończy się tak tragicznie - mówi jedna ze znajomych osób Mateusza i Patryka.

Mateusz G. jest już za kratkami. Za to, co zrobił grozi mu dożywocie.

Zadźgał brata bliźniaka z zimną krwią?! Kulisy krwawej parapetówki w Kłecku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE