Śmierć za "śmiercionkę". Antyszczepionkowiec chciał zabić samorządowców z Wielkopolski?

2021-11-24 19:50
Śmierć za śmiercionkę. Antyszczepionkowcy atakują samorządowców z Wielkopolski
Autor: FB Jarosław Berendt - Burmistrz Miasta Wągrowca/ FB Eligiusz Komarowski "Śmierć za śmiercionkę". Antyszczepionkowiec atakuje samorządowców z Wielkopolski?

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt i starosta pilski Eligiusz Komarowski otrzymali groźby śmierci tego samego dnia. "Roz***** ci łeb. Podpalę ci dom", "Zamorduję Cię Żydzie", a to tylko fragmenty e-maili. Samorządowcy zgłosili sprawę do organów ścigania, a te informują o pierwszych tropach.

Obaj Panowie otrzymali podobne e.maile z pogróżkami i obaj zgłosili sprawę organom ścigania. Teraz postępowanie nadzoruje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu we współpracy m.in. z Wydziałem ds. Cyberprzestępczości. - Te sprawy są na razie odrębnie prowadzone, ale oczywiście biorąc pod uwagę, że te treści są podobne i czas wysłania wiadomości jest zbliżony, możemy przypuszczać, że to może być jedna i ta sama osoba - skomentował dla PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak. Co nie podoba się - domniemanemu - wspólnemu wrogowi obu samorządowców? M.in. szczepienia przeciw COVID-19...

Zobacz więcej: Ktoś chciał "roz***** łeb" wielkopolskim samorządowcom! Jest ostra reakcja

W jednej z wiadomości czytamy bowiem: "Jarosławie Berendt, zamorduje cię skur… Nie ma naszej zgody na podawanie preparatu śmiercionki. Za to, co zrobiłeś, należy ci się tylko jedna kara. Kara śmierci. I ja ją wykonam. Pewnie o tym dobrze wiesz, ale ja jestem polskim patriotą z Piły. Przynosisz wstyd dla naszego miasta i rujnujesz nam życie. Zniszczyłeś mi życie. Ja już nie mam nic do stracenia."

Co więcej, nienawistna wiadomość przeznaczona dla starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego także zawierała... specyficzny podpis: "Patriota z Piły". 

Burmistrz Węgrowca przypomniał w mediach społecznościowych o tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza i zaapelował o zaprzestanie szczucia. "Bardzo Was wszystkich proszę o zaprzestanie hejtowania, obrażania, szczucia jednych na drugich. Skończmy z tym. Zobaczcie do czego takie zachowania prowadzą. Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski". Wtórował mu m.in. wojewoda, zwracając jednocześnie uwagę na pełną dobrowolność w przyjmowaniu szczepionek.

Pragnę stanowczo zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m.in. w miniony weekend w Wągrowcu.

Sonda
Jak myślisz, kiedy pandemia koronawirusa się skończy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE