Szamotuły: Bestia znęcała się nad psem. "Rzucił, kopał go, a nawet stanął na nim"

2022-03-17 9:48
Szamotuły: Bestia znęcała się nad psem. Rzucił, kopał go, a nawet stanął na nim
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szamotuły: Bestia znęcała się nad psem. "Rzucił, kopał go, a nawet stanął na nim"

Straszne sceny w Szamotułach (woj. wielkopolskie). 36-latek znęcał się nad swoim psem. Mężczyzna stworzył bezbronnemu zwierzakowi istne piekło. Sprawę na policję zgłosili świadkowie. Bestia za znęcanie nad zwierzętami może trafić za kratki.

W poniedziałek (14 marca) około godz. 15:00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie z ulicy Zamkowej w Szamotułach. Pewien mężczyzna miał szarpać i kopać psa, którego prowadził na smyczy. Niemal w tym samym momencie na komendę w Szamotułach przyjechała kobieta, która także zgłosiła takie zajście. - Powiedziała, że widziała jak mężczyzna m.in. uderzał psem o chodnik. Kobieta zauważyła też, w kierunku których domów poszedł sprawca - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP w Szamotułach.

Policjanci znaleźli podejrzanego i jego małego psa. To 36-latek, który był pod wpływem alkoholu. Miał 1,78 promila alkoholu w organizmie. Szybko okazało się, że zgłoszenia były prawdziwe. - Znalezione w domu zwierzę widocznie reagowało na dotyk i miało ślady krwi - tłumaczy asp. Chuda.

Chwilę później na miejsce interwencji przyszły też inne osoby, które jak się okazało widziały oraz nagrały część zdarzenia. - Po rozpytaniu przez funkcjonariuszy kolejnych świadków, okazało się, że wcześniej mężczyzna nie tylko rzucił psem oraz szarpał go i kopał, ale nawet na nim stanął - wyjaśnia asp. Chuda. W związku z tym 36-latek został został zatrzymany i doprowadzony do szamotulskiej komendy. Z kolei maltretowany pies trafił pod opiekę weterynarza.

36-latek usłyszał zarzut znęcania się nad psem, a prokurator zastosował wobec niego wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Dramat szczeniaka pod Płockiem. "Podrzucało psem jak piłką do gry"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE