Szamotuły: Ktoś groził śmiercią pracownikom szpitala! "Trzeba was rozstrzelać"

2021-04-28 14:16
Szamotuły: Ktoś groził śmiercią pracownikom szpitala! Zwyrodnialcy
Autor: Google Street View Szamotuły: Ktoś groził śmiercią pracownikom szpitala! "Zwyrodnialcy"

Ktoś groził śmiercią pracownika szpitala w Szamotułach (woj. wielkopolskie). Wszystko zaczęło się po informacji o czasowym przekształceniu szpitala w jednostkę przeznaczoną dla pacjentów covidowych. Wtedy w internecie zaczęły się pojawiać groźby. Dyrekcja placówki zawiadomiła prokuraturę.

W ostatnim czasie w internecie pojawiały się groźby kierowane do pracowników szpitala w Szamotułach. Placówka wydała w tej sprawie komunikat prasowy, w którym podkreśliła, że internauci "wyzywają medyków od zwyrodnialców, podają nieprawdziwe informacje, jeszcze inni używają wobec personelu wyłącznie wulgaryzmów". Przekazano, że dzieje się tak mimo tego, że około 70-75 proc. leczonych na COVID-19 w szamotulskiej lecznicy to mieszkańcy powiatu.

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak poinformował w środę, że złożył w prokuraturze wniosek o objęcie ściganiem z urzędu czynu polegającego na znieważaniu innej osoby za pomocą środków masowego komunikowania. Za taki czyn grozi do roku więzienia.

- Protestuję przeciw poniżaniu ciężko pracujących ludzi. Medycy z poświęceniem walczą z epidemią o zdrowie i życie innych. Sami ryzykują zarażeniem, także swoich rodzin. Są od roku permanentnie przemęczeni i zestresowani. W zmian dowiadują się, że są pederastami i że trzeba ich rozstrzelać. To nie do zaakceptowania - powiedział Pawelczak.

Dyrektor dodał, że szpital ma opracowany program powrotu do normalnego funkcjonowania.

- Zachorowań na COVID-19 jest mniej. Spodziewamy się, że niedługo będziemy – po kolei – uruchamiać oddziały szpitalne. Chcemy zacząć od szpitalnego oddziału ratunkowego - dodał.

Dyrektor stanowczo podkreślił, że wszystkie poradnie i pracownie cały czas przyjmują pacjentów.

Śląscy lekarze uratowali pacjenta przed amputacją stopy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE