Tylko jeden kandydat na księdza w Gnieźnie! Mowa o KRYZYSIE

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tylko jeden kandydat na księdza w Gnieźnie! Mowa o KRYZYSIE

KRYZYS w seminarium w Gnieźnie. Zostać księdzem chce tylko... JEDEN KANDYDAT

2020-09-03 16:05

Nieprawdopodobna sytuacja w Papieskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W tym roku przyjęto tylko jednego kandydata na studia. Coraz odważniej i częściej mówi się o kryzysie. Więcej o sprawie przeczytasz na se.pl.

Jak informuje portal radiopoznan.fm w tym roku przyjęty na studia w Papieskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie została przyjęta tylko jedna osoba. To zaskakujące, bowiem w poprzednich latach kandydatów było nawet kilkunastu.

Już od kilku lat Kościół mówi o kryzysie powołań. Do sprawy odniósł się gnieźnieński biskup Krzysztof Wętkowski.

- Powiedzmy sobie szczerze, kto z młodych ludzi chciałby być tak "bity" jak księża, tak krytykowany jak księża. Jak się podrywa autorytet społeczny księży. Ja bym cenił tych wszystkich, którzy mają dziś odwagę nie iść za głosem ludzi, tylko za głosem Boga. Wobec nowych wyzwań kulturowych potrzebny jest nowy sposób formacji kandydatów na księży - tłumaczy w rozmowie z radiopoznan.fm.

W Gnieźnie trwa właśnie konferencja, w której udział bierze 80 rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Omawiane są tam m.in. nowe wyzwania formacyjne. Wyciągnięte wnioski być może pozwolą w przyszłości uniknąć takich sytuacji, a kandydatów będzie więcej.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba