Uszkodził cztery zaparkowane samochody. Wszystko przez telefon!

2021-01-08 12:19
Uszkodził cztery zaparkowane samochody. Wszystko przez telefon!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Uszkodził cztery zaparkowane samochody. Wszystko przez telefon!

Chwila nieuwagi na drodze może skończyć się tragicznie. Przekonał się o tym 33-latek, który uszkodził cztery zaparkowane samochody na jednym z parkingów w Lubiniu w powiecie kościańskim. Wszystko zaczęło się od telefonu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (29 grudnia 2020 roku). Policjanci z komendy w Kościanie otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym w Lubiniu. Gdy przyjechali na miejsce to zobaczyli, że cztery zaparkowane pojazdy są uszkodzone. Ponadto piąte rozbite auto należało do sprawcy kolizji, czyli 33-latka. Co tam się wydarzyło?

- 33-latek wyjaśnił mundurowym, że w trakcie kierowania samochodem próbował odczytać sms-a, ale z dłoni wypadł mu telefon. Próba podniesienia skończyła się chwilową utratą prawidłowego toru jazdy. Mercedes zjechał z jezdni i uszkodził cztery zaparkowane na parkingu samochody - przekazali policjanci.

Mężczyzna będzie miał o wiele większe kłopoty. Już podczas wstępnej rozmowy ze sprawcą policjanci wyczuli od niego woń alkoholu.

- Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie kierowcy stwierdzono blisko 3 promile alkoholu - dodają mundurowi.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia.

Pijany 17-latek uciekał przed policyjnym pościgiem na samej feldze i bez świateł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE