Wągrowiec. Wdał się w bójkę z ochroniarzem. Wszystko z powodu butów

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wągrowiec. Wdał się w bójkę z ochroniarzem. Wszystko z powodu butów

Wągrowiec. Wdał się w bójkę z ochroniarzem. Wszystko z powodu butów

2022-02-16 9:27

Dwie kradzieże rozbójnicze w jednym ze sklepów obuwniczych w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). Jeden ze sprawców wdał się w szarpaninę z ochroniarzem. Na miejscu interweniowała policja, która doskonale znała sprawcę.

Policjanci podkreślają, że przestępstwa rozbójnicze należą do jednych z siedmiu kategorii najbardziej uciążliwych społecznie. W ubiegły piątek (11 lutego) zostali wezwani do jednego z marketów. Tam ochrona zatrzymała 28-latka, który nie zapłacił za sportowe obuwie o wartości 150 złotych. Mężczyzna ten za popełnione wykroczenie zapłacił mandat karny, a za skradzione obuwie uregulował należność w kasie marketu.

O wiele bardziej nerwowo było podczas zatrzymania jego towarzysza. - Po kradzieży obuwia, szarpał się z pracownikiem ochrony, w końcu uciekł z marketu. Policjanci szybko ustalili jego dane. 38-letni mieszkaniec Wągrowca - wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu - tłumaczy mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec.

Czytaj też: Wągrowiec. Małoletni kradną na potęgę. Najmłodsze dziecko miało 9 lat!

Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu i szybko usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd Rejonowy w Wągrowcu na wniosek Prokuratora zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt. - Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Zieliński

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE