Wielkie różowe serce na grobie zamordowanej Zuzi. „Kocham Cię księżniczko”

i

Autor: Super Express Wielkie różowe serce na grobie zamordowanej Zuzi. „Kocham Cię księżniczko”

Wielkie różowe serce na grobie zamordowanej Zuzi. „Kocham Cię księżniczko” [ZDJĘCIA]

2021-05-18 12:16

3-letnia Zuzia P. z Poznania została zamordowana w trakcie zabawy przez swoją mamę. I do końca błagała ją o litość… Zabójczyni, 26-letnia Magdalena C., z zimną krwią realizowała jednak swój chory plan mordu. Po zatrzymaniu tłumaczyła śledczym, że zrobiła to przez brak pieniędzy. Prokuratura chce, by odpowiedziała za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Tymczasem grób małej Zuzy tonie w kwiatach. Na żałobnych szarfach za serce chwytają wzruszające napisy: „Śpij Aniołku” i „Kocham Cię księżniczko z całego serca”…

Młoda matka dźgnęła nożem 3-letnią córeczkę! Dziewczynka zmarła na stole operacyjnym

Do tragedii doszło 4 maja, w biały dzień. Magdalena C. przerwała zabawę  swojej 3-letniej córeczki, rzucając się na nią z nożem. Celowała prosto w serce. Długie, kuchenne ostrze przebiło małe serduszko na wylot, ale Zuza nawet nie straciła przytomności. Magdalena C. miała jednak plan: zabić dziecko i powoli go realizowała. Przeniosła płaczącą Zuzię do pokoju. Tam znów zaczęła dźgać i dusić dziecko na zmianę. Dziewczynka nie wiedziała, co się dzieje. Nie rozumiała agresji matki, błagała ją, by przestała. - Ciosów było kilka, dziewczynka była też duszona - mówi Super Expressowi Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Czytaj: Internauci ze łzami w oczach żegnają zamordowaną Zuzię: "Śpij Aniołku, już nikt Cię nie skrzywdzi"

Po wszystkim kobieta postanowiła zadzwonić do znajomego i opowiedzieć mu, co zrobiła. To on - jej zdaniem - odwiódł ją od samobójstwa i zadzwonił po pomoc. Śledczym Magdalena C. powiedziała bowiem, że po zabójstwie dziecka, chciała się otruć własnoręcznie przyrządzoną trucizną. To miał być wywar z igieł cisu, który sama przygotowała. Gdy do mieszkania weszli zaalarmowani przez znajomego policjanci, maleńka Zuza jeszcze żyła. Mundurowi zaczęli ją reanimować. Dziewczynka trafiła na stół operacyjny Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ale lekarzom nie udało jej się uratować. Dziewczynka zmarła... 

ZOBACZ: Nóż przeszył na wylot serce 3-letniej Zuzi! To zabójstwo było zaplanowane

Prokuratura, na polecenie Zbigniewa Ziobro, Prokuratora Generalnego, postawiła kobiecie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. - Decyzja ta zapadła po analizie akt sprawy zabójstwa 3-letniej dziewczynki dokonanego 4 maja br. w Poznaniu, przeprowadzonej na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro - mówi Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Wielkie różowe serce na grobie zamordowanej Zuzi. „Kocham Cię księżniczko”

Tymczasem grób małej Zuzi na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu tonie w kwiatach. W oczy rzuca się wielkie  serce z różowych róż i napis "Kocham Cię księżniczko z całego serca”. Ten widok łamie serce.

Stodoła zawaliła się na nastolatka.