Wielkopolskie: Zima nie daje za wygraną! IMGW wydało ostrzeżenie

Atak zimy w Poznaniu! Taka pogoda w kwietniu to rzadkość
Autor: BM Atak zimy w Poznaniu! Taka pogoda w kwietniu to rzadkość

Od kilku dni mieszkańcy województwa wielkopolskiego zmagają się z zimową aurą. Okazuje się, że tak prędko ona nas nie opuści. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obejmuje swoim zasięgiem całą Wielkopolskę.

Na przełomie marca i kwietnia poczuliśmy powiew wiosny. Wielu z nas schowało do szafy ciepłe kurtki, czapki i rękawiczki. Niestety aura sprawiła psikusa. W trakcie świąt wielkanocnych pogoda się popsuła i od kilku dni zmagamy się z mrozem i delikatnymi opadami śniegu.

Już kilka dni temu IMGW wydał ostrzeżenie o przymrozkach. W czwartek (8 kwietnia) pojawiło się kolejne.

Zobacz: Atak zimy w Poznaniu! Taka pogoda w kwietniu to rzadkość [ZDJĘCIA]

- Prognozowana jest temperatura minimalna powietrza od -2°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 5°C do 7°C - czytamy w komunikacie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent, a ostrzeżenie obowiązuje od północy do godz. 8:00. To oznacza, że na drogach w województwie wielkopolskim panować będą trudne warunki. Tym bardziej, że wielu kierowców postanowiło już zmienić opony zimowe na letnie.

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE