Zaskakujący zwrot w sprawie szpitala tymczasowego na MTP! Tego się nikt nie spodziewał!

2021-01-22 19:37 bm
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Co dalej ze szpitalem tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu? Obecnie odbywają się tam szczepienia przeciwko COVID-19 dla tzw. grupy zero. W piątek nastąpił nieoczekiwany zwrot!

Szpital tymczasowy dla osób chorych na COVID-19 miał zostać otwarty pod koniec listopada 2020 roku. Tak się jednak nie stało. Do tej pory nie trafił tam żaden pacjent i wydawało się, że tak już zostanie. Ponadto od kilku dni na terenie placówki odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób z tzw. grupy zero.

Piątek (22 stycznia) przyniósł nowe, zaskakujące informacje w sprawie szpitala tymczasowego na MTP w Poznaniu. Minister zdrowia podpisał decyzję o uruchomieniu z dniem 1 lutego szpitala dla pacjentów z COVID-19 na terenie targów. Wniosek w tej sprawie złożyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. Szpital, aktualnie pozostający w stanie gotowości, będzie od lutego, już jako "aktywny", mógł przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem.

- Otwarcie szpitala tymczasowego pozwoli wykorzystać potencjał szpitali klinicznych, których kadra zostanie zaangażowana w opiekę nad osobami z COVID-19 i podejrzeniem tej choroby, a także umożliwi dalsze przywracanie oddziałów szpitalnych dla pozostałych pacjentów – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wicewojewoda Aneta Niestawska tłumaczy, że "uruchomienie szpitala tymczasowego ma ścisły związek z kontynuacją procesu uwalniania łóżek covidowych w szpitalach całego województwa i ich przekazywania dla pacjentów z innymi schorzeniami".

Szpital tymczasowy na MTP zapewnia dodatkowe miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. Łóżka szpitalne będą oddawane pacjentom etapami w zależności od liczby pacjentów.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje ,że wielkopolskie szpitale mają obecnie na drugim poziomie zabezpieczenia 1174 zajęte łóżka oraz 716 wolnych. Dotychczas uwolnionych łóżek zostało 1018. 1 lutego będzie ich 1153.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!