Żyją długo i szczęśliwie! Prezydent wręczył im medale

i

Autor: poznan.pl Żyją długo i szczęśliwie! Prezydent wręczył im medale

Wyjątkowy jubileusz

Te małżeństwa kochają się już 50 lat! Zasłużyły na medale. Aż 25 par z Poznania świętowało złote gody!

2022-09-13 12:03

25 par z Poznania obchodziło wyjątkowy jubileusz. Od 50 lat są ze sobą na dobre i na złe. W związku z tym otrzymali pamiątkowe medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył im je prezydent Jacek Jaśkowiak.

Uroczystość miała miejsce w poniedziałek (12 września) w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. 25 par otrzymało z rąk Jacka Jaśkowiaka pamiątkowe medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. - Cieszę się bardzo, mogąc wręczyć te medale w imieniu Prezydenta RP - mówił Jacek Jaśkowiak do zebranych par. - Jesteście Państwo wzorem nie tylko dla swoich dzieci czy wnuków, ale także dla wszystkich poznaniaków i poznanianek. Dziękuję, że dajecie przykład innym. Życzę Wam kolejnych wielu lat razem i w dobrym zdrowiu - dodał.

Po wręczeniu medali pary mogły wysłuchać krótkiego koncertu fortepianowego.

Medal za długoletnie pożycie należy się parom, które wytrwały co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim, a następnie zgłosiły się do Urzędu Stanu Cywilnego, by wypełnić odpowiedni wniosek. - W dokumencie musi znaleźć się data i miejsce zawarcia małżeństwa oraz numery PESEL małżonków. Najczęściej taki dokument składają dzieci jubilatów - mówią urzędnicy.

Sonda
Znasz parę, która była ze sobą co najmniej 50 lat?
Fotograf Britney Spears zdradza szczegóły jej ślubu. Wokalistka zaufała Polakowi!
Nasi Partnerzy polecają