Coraz więcej przypadków zarażeń wśród pracowników szpitali!

i

Autor: pixabay.com Coraz więcej przypadków zarażeń wśród pracowników szpitali!

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej przypadków zarażeń wśród pracowników szpitali!

2020-03-18 14:48

W środę, 18 marca, zostały potwierdzone dwa przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie grójeckim. Dotyczą one lekarza z pogotowia w Grójcu oraz pielęgniarki z szpitala z Nowego Miasta nad Pilicą. - Otrzymaliśmy potwierdzenie, że zakażonych jest kolejnych 7 pracowników szpitala w Nowym Mieście na Pilicą - mówił Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki, podczas rozmowy z PAP-em.

Kolejni pracownicy szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą są zakażeni koronawirusem. A mowa o siedmiu osobach. W rozmowie z PAP-em starosta grójecki dodał, że próbki do badań są pobierane od kolejnych pracowników szpitala w Nowym Mieście.

W środę rano na Facebookowym profilu prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował, że na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego została przyjęta 45-letnia kobieta, którą przywieziono karetką z Nowego Miasta nad Pilicą. Jest to pielęgniarkę ze szpitala w Nowym Mieście. Od poniedziałku kobieta przebywała w izolatce i tam czekała na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, została przetransportowała do radomskiego szpitala. Osoby, które miały kontakt z pielęgniarką, czekają na wyniki badań. Ponadto w środę, 18 marca, poinformowano, że zarażony jest także lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. W poniedziałek pobrano od mężczyzny próbki do badań. Wynik był pozytywny.

Podczas rozmowy z PAP-em starosta grójecki zaznaczył, że pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą miała również kontakt ze szpitalem w Grójcu. Istnieje ryzyko, iż zakażony może być także inny lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego, który dyżurował w Grójc.

Przypomnijmy, że od poniedziałku w radomskim szpitalu leczony mieszkaniec gminy Radzanów, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jest to kierowca autobusu PKS w Grójcu.

To nie pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem wśród pracowników szpitali. W Polsce dochodzi również do takich sytuacji, że lekarze są na kwarantannie z powodu nieodpowiedzialnych pacjentów. Taka zdarzenie miało miejsce w Busku-Zdroju. Mężczyzna przyszedł na oddział ratowniczy, nie mówiąc nic o tym, że niedawno wrócił z zagranicy. W efekcie lekarz i pielęgniarki zostały poddane kwarantannie, a dyrekcja zaapelowała do pacjentów o rozwagę.

Natomiast w Wielkopolsce zakażona koronawirusem jest pielęgniarka, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2. >>>WIĘCEJ<<<

CZYTAJ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
CZYTAJ TAKŻE >>> Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?
CZYTAJ TAKŻE >>> Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

Zdarzają się takie sytuacje, że lekarze, którzy wrócili z zagranicy, nie poddali się kwarantannie. W powiecie zgorzeleckim we wtorek, 17 marca, koronawirusa zdiagnozowano u lekarza w szpitalu w Zgorzelcu. Tydzień wcześniej chirurg wrócił z Indii. Od chwili powrotu do pierwszych objawów choroby, lekarz przez tydzień pracował w szpitalu.
Podobna sytuacja miała miejsce w Poznaniu. Jedną z osób zarażonych koronawirusem w województwie wielkopolskim jest około 60-letni mężczyzna, który pracuje jako ginekolog w swoim prywatnym gabinecie na terenie Poznania, a także w jednym z gabinetów w Centrum Medicover. Mężczyzna mógł mieć kontakt z ponad 30 pacjentkami.

Za to na Śląsku lekarka z Knurowa porzuciła kwarantannę i spotykała się w szpitalu z pacjentami. Później u kobiety potwierdzono zarażenie koronawirusem. Policja w Gliwicach skierowała sprawę do prokuratury. Nieodpowiedzialna kobieta naraziła pacjentów na zakażenie.

Natomiast z Kielc napłynęły fatalne informacje. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach poinformował, że zmarł prof. Wojciech Rokita, ceniony specjalista z zakresu ginekologii oraz położnictwa. Lekarz był zakażony koronawirusem, ale jego śmierć nie była związana z infekcją

Darmowa wytwórnia maseczek w Radomiu