Koronawirus w Polsce. Wracają obostrzenia! Czy obejmą one Radom i region?

2020-08-06 10:30 Magdalena Król
Policjanci w kombinezonach. Trwa ich walka z koronawirusem
Autor: Lubuska Policja Koronawirus w Polsce: Lista żółtych powiatów. Tutaj wróci część obostrzeń / Zdjęcie poglądowe

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało listę 19 powiatów oznaczonych na czerwono i na żółto, gdzie wracają obostrzenia. Tam będzie konieczne noszenie maseczki. Ponadto liczba osób korzystających z transportu zbiorowego oraz na weselach będzie ograniczona. W województwie mazowieckim wszystkie powiaty są zaznaczone na zielono. Co to oznacza?

Podczas konferencji prasowej w czwartek rano Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w 19 powiatach zostaną wprowadzone tzw. regionalne obostrzenia. Mowa o powiatach w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim, małopolskim i podkarpackim.

- Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - powiedział podczas konferencji Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Grójcu. Nie żyją od kilku miesięcy. Teraz poinformowano o ich śmierci!

Na mapie opublikowanej prze wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego widzimy, że Radom oraz pobliskie powiaty są zaznaczone kolorem zielonym. Oznacza to, że w tym miejscach nie będą wprowadzane radykalne restrykcje. Jednak trzeba pamiętać, iż wciąż mieszkańcy naszego kraju mają obowiązek zasłaniania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych i miejscach, w których nie można zachować dystansu.

- Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń – przekazał Szumowski.

Lista powiatów jest tworzona na podstawie ilości zakażeń na 10000 mieszkańców. Jeśli przekroczy on 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty.

Od początku pandemii, w Polsce wykryto 49 515 zakażeń koronawirusem. 1 774 osób zmarło.

Chciał zabić ukochaną, bo myślał, że go zdradzała.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.