Alarm na Podkarpaciu. Ukraiński Tygrys uciekł z ZOO. Jest śmiertelnie niebezpieczny

i

Autor: Pfüderi/pixabay.com Alarm na Podkarpaciu. Ukraiński Tygrys uciekł z ZOO. Jest śmiertelnie niebezpieczny

Niepokojące informacje

Alarm na Podkarpaciu. Ukraiński Tygrys uciekł z ZOO. Jest śmiertelnie niebezpieczny

2022-09-05 11:37

Śmiertelnie niebezpieczny tygrys uciekł z ukraińskiego zoo. Zwierzę pojawiło się na Słowacji, w Parku Narodowym „Połoniny”. To rzut beretem od granicy z Polską. Czy jest się czego obawiać? Szczegóły poniżej.

Na wschodzie Słowacji pojawił się młody tygrys, który uciekł z ukraińskiego zoo - informowały media, powołując się na władze gminy Ulicz znajdującej się w pobliżu granicy z Ukrainą. Okolicę patrolują strażnicy leśni, policjanci i weterynarze wyposażeni w środki usypiające.

- Informujemy, że w sąsiedztwie gminy znajduje się tygrys, który uciekł z zoo na Ukrainie. Prosimy wszystkich o zachowanie czujności i ograniczenie przebywania poza domem. Jeśli ktoś zauważy zwierzę, powinien skontaktować się z policją lub władzami gminy - ostrzegają władze gminy na stronie internetowej.

Zwierzę zostało sfotografowane przez graniczne aparaty monitoringu wideo. Słowackie media piszą, że ze zdjęcia wynika, że jest to młodszy osobnik.

Zobacz też: Rzeszów: Mieszkańcy przy grobie Tadeusza Ferenca. Żegnają swojego gospodarza [WIDEO, GALERIA]

Tygrys uciekł z ZOO. Jest niebezpieczny 

Informację o tygrysie, który pojawił się w Parku Narodowym Połoniny potwierdziła słowacka policja. Mundurowi apelują o rozwagę oraz o niepodejmowanie żadnych ryzykownych działań. Zwierzę jest niebezpieczne. Park Narodowy Połoniny, gdzie pojawił się tygrys, patrolują strażnicy, policjanci oraz weterynarze z bronią z pociskami usypiającymi. Park Narodowy Połoniny na Słowacji położony jest w bliskiej odległości granicy z Polską. W związku z tym przebywając w Bieszczadach, należy zachować szczególną ostrożność, na wypadek, gdyby śmiertelnie niebezpieczne zwierzę przeszło na polską stronę.

Sonda
Czy miałeś kiedyś nieprzyjemne zdarzenie związane ze zwierzętami?
Zielona Góra: 29-latka nie miała szans z samochodem. Uderzył w nią na pasach

Czy tygrysa może wytropić policyjny pies?

Włącz podcast i dowiedz się, co potrafią służbowe czworonogi!

Listen to "Te psiaki mają nosa! Zobacz jak pracują psy policyjne - Tak trzeba żyć #7" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE