Wóz strażacki OSP z Jawornika Polskiego zniszczyła powódź. Andrzej Duda obiecał kupić nowy [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-06-30 21:26 Beata Olejarka
OSP JAWORNIK POLKI
Autor: Beata Olejarka Strażacy z OSP Jawornik Polski odbierają promesę od prezydenta Andrzeja Dudy

W Jaworniku Polskim Prezydent Andrzej Duda wręczył promesę dla Ochotniczej Straży Pożarnej na zakup nowego wozu. Dotąd użytkowany wóz OSP został podtopiony podczas nawałnicy, gdy jechał do akcji w Hadlach Szklarskich. Strażacy, którzy wyjechali pomagać zalanym podczas powodzi sami musieli się ewakuować z samochodu. Na pomoc czekali siedząc na dachu auta, które porwała fala.

Powódź dotknęła Podkarpacie w ubiegły piątek. Tuż po 17.00 w Jaworniku Polskim zawyły pierwsze syreny alarmowe. Strażacy z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej wyruszyli nieść pomoc potrzebującym, jednak gdy wyjechali z garażu ponad 15 tonowym wozem bojowym nadeszła ogromna fala, która zalała wieś. Wóz pędzący po drodze najpierw został lekko podmyty, potem woda zaczęła się wdzierać do środka, aż w końcu fala uderzeniowa była tak silna, że zmiotła potężny samochód, a strażacy musieli się z niego ewakuować na dach, gdzie sami czekali na pomoc.

PRZECZYTAJ: Powódź na Podkarpaciu. Jawornik Polski pod wodą! Przerażające obrazy z zalanych miejsc! [ZDJĘCIA]

Gdy woda opadła i samochód strażaków został odholowany do remizy już było wiadomo, że więcej do pomocy nie wyjedzie. Zniszczenia okazały się za duże. Remont byłby całkowicie nie opłacalny. Strażacy w Jaworniku Polskim byli złamani, bo wóz, który im zatonął służył zaledwie rok w ich jednostce. Jednak o kłopotkach lokalnej jednostki OSP dowiedział się prezydent Andrzej Duda i postanowił osobiście przyjechać do strażaków i przekazać im promesę na zakup nowego samochodu.

Głowa państwa we wtorek (30.06.2020) pojawiła się na Podkarpaciu, na zalanych terenach. Andrzej Duda przyjechał m.in. do Jawornika Polskiego, obejrzał zniszczony samochód i przekazał promesę na nowy wóz bojowy.

Prezydent przekazał promesę na zakup nowego wozu dla OSP Jawornik Polski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

– Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje –Prezydent odwiedził tereny w województwie podkarpackim, na których trwa usuwanie szkód po niedawnych ulewach.

Strażacy z wdzięcznością przejęli afirmację i zapewne już niebawem wyjadą na akcje nowym wozem bojowym.

Masz podobny temat?

Napisz od autora tekstu:

podkarpacie@se.pl