pomoc dla zwierzaka

Burza wyrzuciła wiewiórcze dziecko z dziupli. Weterynarze podają jej pokarm ze strzykawki

2023-08-09 22:26

Kapryśna letnia pogoda wszystkim daje się we znaki. Gwałtowne burze spędzają sen z powiem nie tylko rolnikom i turystom, ale również zwierzętom. Tym razem ofiarą nawałnicy została malutka wiewiórka, którą wichura wyrzuciła z dziupli. Maluszek nie jest jeszcze samodzielny, więc by przeżyć potrzebuje pomocy człowieka.

Do Fundacji Ada w Przemyślu zostało przywiezione wiewiórcze dziecko, które nawałnica wyrzuciła z dziupli. Wiewiórka  jest za młoda, aby mogła przetrwać sama.  Nie wiadomo jednak, co stało się z jej mamą. Malutki rudzielec ciągle potrzebuje mleka,  a gdy nie ma mamy, jednym ratunkiem jest człowiek, który wykarmi maleństwo. Wiewiórką zajęli się weterynarze z Fundacji Ada, którzy najpierw dokładnie zbadali dziecko, czy nie ma żadnych złamań, ani urazów, a teraz  kilka razy dziennie strzykawką podają jej pokarm.

Gdy u wiewiórki wykształcą się zęby, którymi będzie mogła pogryźć pokarm stały i usamodzielni się, wróci na wolność. Czas w Lecznicy to tylko kilka tygodni, gdzie dorośnie i nauczy się żyć, aby mogła poradzić sobie sama w koronach drzew zdobywając pokarm.  Na razie ma swoje gniazdko w kocyku i pije mleko ze strzykawki.  

Burza wyrzuciła wiewiórcze dziecko z dziupli
Sonda
Myslisz, że zwierzęta idą do nieba?