Czy można jeść chipsy bekonowe w piątek?! Ksiądz zabrał głos

i

Autor: TikTok/pixabay.com Czy można jeść chipsy bekonowe w piątek?! Ksiądz zabrał głos

ksiądz rozwiewa wątpliwości

Czy można jeść chipsy bekonowe w piątek?! Ksiądz zabrał głos

2023-09-08 15:00

Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur nie boi się poruszać trudnych tematów i z cierpliwością odpowiada na pytania internautów. Tym razem przyszło mu odpowiadać na pytanie o chipsy o smaku bekonu, a konkretnie o to, czy można spokojnie zjadać je w piątki.

Czy można jeść chipsy bekonowe w piątek?! Ksiądz zabrał głos

Ksiądz Sebastian Picur duchowny z Podkarpacia znany jest w całej Polsce wśród użytkowników TikToka. Ksiądz nie boi się trudnych pytań, a jego nagrania są szeroko komentowane w mediach. Duchowny wielokrotnie odpowiadał już na nurtujące internatów pytania, jak np. dlaczego księża zmieniają parafie, czy noszenie naszyjników z naturalnych minerałów jest grzechem, czy sypanie pieniędzy na weselu to grzech i wiele innych.

Tym razem internauci zapytali księdza Picura o to, czy jedzenie chipsów bekonowych w piątek to grzech? W piątek należy zachowywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Czy dotyczy to chipsów, które smakują jak bekon? 

- NIE, gdyż chipy nie zawierają mięsa, tylko preparaty aromatyzucjące, np. barwniki itp. - odpowiada ksiądz Picur. 

Ksiądz Picur na TokToku głosi Słowo Boże, modli się i odpowiada na wszelkiego rodzaju pytania. Jest uwielbianym przez młodzież duchownym.

Przykazania, prawdy wiary, modlitwy. Czy znasz mały katechizm?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmi pierwsza prawda wiary?