Sypanie pieniędzmi na weselu to grzech? Znany ksiądz rozwiewa wątpliwości

i

Autor: TikTok/pixabay.com Sypanie pieniędzmi na weselu to grzech? Znany ksiądz rozwiewa wątpliwości

wesele

Ile dać do koperty na wesele? Sypanie pieniędzmi na weselu to grzech? Znany ksiądz rozwiewa wątpliwości

2023-08-03 9:19

Ksiądz Sebastian Picur nie boi się trudnych tematów i często odpowiada na wnikliwe pytania internautów. Sezon "weselny" w pełni, więc tym razem padło pytanie o sypanie pieniędzmi na weselu. Czy to grzech? Ksiądz Picur odpowiada!

Ksiądz Sebastian Picur duchowny z Podkarpacia dociera do osób z całej Polski za pomocą TikToka. Obecnie ksiądz Picur jest wikariuszem w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Do tej pory posługiwał jeszcze w parafiach w Giedlarowej i Jaśliskach.

Ile do koperty na wesele 2023?

Duchowny nie boi się trudnych pytań, a jego nagrania są szeroko komentowane w mediach. Mamy sezon weselny w pełni, dlatego jedno z pytań internautów dotyczyło właśnie jednego ze zwyczajów weselnych: "Czy można sypać pieniędzmi na weselu, czy to grzech"? - pyta internauta.

- To nie grzech. Mamy różne zwyczaje. Niech żyją Państwo Młodzi - odpowiada ksiądz Picur.

Pojawiło się sporo komentarzy: "Lepiej pieniędzmi niż ryżem. U nas ksiądz zaznaczał, aby nie rzucać ryżu, bo to marnotrawstwo jedzenia" ; "Nam ksiądz powiedział, że możemy rzucać, najlepiej to banknotami i nawet zbierać nie musimy" ; "u nas rzucanie pieniędzmi miało oznaczać, że państwo młodzi będą odnosić sukcesy i się wzbogacą".

W ostatnim czasie internauci pytali księdza Picura również m.in. o zmiany księży w parafiach - m.in. o to, jaki jest cel zmian parafii.

- Dzięki zmianom parafii ksiądz nabiera większego doświadczenia w pracy duszpasterskiej - odpowiedział duchowny.

Wielka tragedia w życiu Krystyny Prońko. Historia z Koprem
Sonda
Czy pierwszy taniec to ważny elemet wesela?