Pożar

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Strażacy ewakuowali mieszkańców

Dobieszyn. Pożar domu. Trzy osoby w tym dziecko trafiły do szpitala

2022-10-13 10:01

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło w Dobieszynie k. Krosna (Podkarpackie) w środę (12 października 2022). Strażacy ewakuowali trzy osoby, w tym dziecko i udzielili im pierwszej pomocy. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Szczegóły poniżej.

Do dramatu doszło w Dobieszynie na Podkarpaciu. W środę (12 października 2022) wybuchł tam pożar domu jednorodzinnego.

- Trzy osoby, wśród nich dziecko trafiły do szpitala po pożarze domu jednrorodzinnego w Dobieszynie niedaleko Krosna. Informację o pożarze otrzymaliśmy w środę, tuż przed północą. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnych z powiatu krośnieńskiego - przekazuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Trzy osoby - w tym dziecko - zostały ewakuowane.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem było objęte piętro drewnianego domu. Strażacy z płonącego domu ewakuowali trzy osoby, wśród nich dziecko. Została im udzielona pierwsza pomoc, a następni poszkodowani zostali zabrani na badania do szpitala. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone - podaje bryg. Marcin Betleja.

Strażacy apelują o ostrożność.

- Rozpoczął się sezon grzewczy i zauważyliśmy wzrost liczby pożarów w domach i w mieszkaniach. Tylko w październiku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 40 tego typu pożarów. W tych przypadkach najczęstszymi przyczynami wybuchu pożaru jest zaprószenie ognia, uszkodzone bądź zabrudzone sadzami kominy, nieprawidłowa obsługa bądź uszkodzone urządzenia grzewcze. Pamiętajmy o ostrożności, o zainstalowaniu czujek dymu, czujek tlenku węgla. To może uratować nam życie - mówi bryg. Betleja.

Jak projektować i wykonywać nawierzchnie dużego formatu?
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?