Tragiczna śmierć

Grób Natalii usłany kwiatami. 12-latkę pożegnała cała wioska [ZDJĘCIA]

2023-03-09 11:03

Tragiczna śmierć zaledwie 12-letniej Natalki z Podkarpacia wyciska łzy. W środę (8 marca) bliscy pożegnali zmarłą. Grób dziewczynki tonie w białych kwiatach, zniczach i gipsowych aniołkach. Nagła śmierć 12-latki poruszyła serca.

Do tragicznej śmierci Natalki miało dojść w niedzielę (5 marca 2023). 12-latkę bez oznak życia mieli znaleźć domownicy. Niestety, dziewczynki nie udało się uratować, lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracował prokurator.

- Ze względu na dobro śledztwa oraz rodziny nie będziemy udzielać żadnych informacji w tej sprawie. Prowadzone jest śledztwo z Art. 151 Kodeksu Karnego i tylko tyle mogę powiedzieć - przekazała szefowa lubaczowskiej Prokuratury, Agnieszka Nieckarz-Proszek. Przypominamy, że Art 151 KK dotyczy doprowadzenia do samobójstwa. - Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - czytamy w Kodeksie).

Bliscy pożegnali Natalię

W środę (8 marca 2023) odbyło się uroczyste pożegnanie Natalii. Jej grób jest zasypany biały kwiatami. Zdobią go gipsowe aniołki, pali się mnóstwo zniczy. Na grobie są złożone wiązanki od kolegów z klasy, dyrekcji szkoły, bliskich. Cała społeczność przyszła pożegnać zmarłą dziewczynkę. Szkoła z Horyńca Zdroju pożegnała Natalię we wzruszającym poście.

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej uczennicy Natalii Sz(...). Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. To wielka strata dla naszej społeczności szkolnej. Natalkę pamiętać będziemy jako miłą, uczynną dziewczynkę, życzliwą, pełną energii harcerkę. Nie znajdujemy słów, by wyrazić swój ból i smutek, jaki odczuwamy po stracie. Rodzinie i wszystkim najbliższym składamy wyrazy współczucia i szczere kondolencje - czytamy w pożegnaniu.

Po uroczystościach pogrzebowych, ojciec zmarłej dziewczynki zamieścił poruszający wpis w mediach społecznościowych: "Każdemu, kto w tych bolesnych chwilach dzielił z nami smutek i żal po śmierci Natalii składamy serdeczne podziękowania. Wsparcie wszystkich zgromadzonych znaczy dla nas bardzo wiele"- czytamy .

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grób 12-letniej Natalki zasypany kwiatami
Sonda
Czy boisz się śmierci?
Listen on Spreaker.