Iwierzyce. Kierowca był pijany i wiózł dwójkę dzieci. Uciekał przed policjantami!

i

Autor: freestocks-photos / Pixabay.com Iwierzyce. Kierowca był pijany i wiózł dwójkę dzieci. Uciekał przed policjantami!

Iwierzyce. Kierowca był pijany i wiózł dwójkę dzieci. Uciekał przed policjantami!

2022-06-26 13:38

W Iwierzycach (Podkarpackie) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę opla - alkomat wskazał ponad promil alkoholu. Mężczyzna wiózł dwójkę swoich dzieci w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Szczegóły poniżej.

W sobotę (25 czerwca 2022) po godz. 15.00, w miejscowości Iwierzyce na Podkarpaciu policjanci prowadzili akcję „Trzeźwość”. Zwrócili uwagę na opla. Na widok oznakowanego radiowozu, kierujący nagle zawrócił i zaczął jechać w kierunku, z którego przyjechał. Gdy policjanci go zatrzymali, okazało się, że był pijany. 

Zobacz też: Przeworsk. Pijany kierowca zabił rowerzystę [GALERIA]

- Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem tej nagłej zmiany kierunku jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zjechał na jedną z pobliskich posesji. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Bardzo szybko okazało się co było powodem takiego zachowania kierującego. Alkomat wskazał w organizmie 45-latka ponad promil alkoholu -  informuje KPP Ropczyce.

Mężczyzna wiózł dwójkę swoich małych dzieci, w wieku 6 i 3 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz również: Rzeszów. 21-latek napadł na aptekę! Podszedł do okienka i zażądał pieniędzy

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE