Korczowa: Bursztynowy TIR! Ukrainiec chciał PRZEMYCIĆ do Polski 100 kg cennych kamieni!

2020-08-08 22:05 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Korczowa: To był bursztynowy TIR! Ukrainiec chciał przemycić do Polski 100 kg kamieni!
Autor: Straż Graniczna Ukrainiec chciał przemycić do Polski 100 kg bursztynu!

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt ponad 100-kilogramów bursztynu. Szacunkowa wartość tych szlachetnych kamieni to blisko 400 tys. zł.

Obywatel Ukrainy wpadł na gorącym uczynku w czwartek, 6 sierpnia. Ogromny ładunek jantaru, ukryty był pod transportem płyt MDF. Ukraiński kierowca chciał przemycić 100 kilogramów kamieni, ale zgubiło go… niechlujstwo.

- W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy tira, wiozącego oficjalnie płyty MDF, funkcjonariusze zauważyli folię wystającą z elementów konstrukcyjnych podłogi. Okazało się, że pod składanymi segmentami znajdowało się 100 kilogramów bursztynu, zapakowanego do kilkudziesięciu foliowych worków – informują strażnicy z Korczowej.

Szacunkowa wartość przemytu to ponad 385 tys. złotych. Kierowca ciężarówki przyznał, że bursztyn należy do niego i miał trafić na rynek w Polsce. Na poczet grożącej kary zabezpieczono 35 tys. zł. Dalsze czynności w stosunku do osoby i ujawnionego towaru prowadzą funkcjonariusze KAS.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Policja z Jarosławia zatrzymała kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

Tak zmieniła się Agata Duda

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.