Przemyt

Korczowa. Miały być mrożonki. Znaleźli prawie 300 kg haszyszu w chłodni ciężarówki!

2022-10-03 19:08

Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie) zatrzymano samochód ciężarowy, w którym ukryte były paczki z haszyszem. W chłodni znajdowało się 131 paczek, które ukryto w podłodze naczepy. W sumie ważyły 272 kg! Zatrzymano kierowcę samochodu Mykolę P. Usłyszał już zarzuty.

Ciężarówkę zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej (Podkarpackie) w poniedziałek, 26 września. W podłodze naczepy ukryto 131 paczek z haszyszem, które ważyły w sumie się 272 kg. Zatrzymano kierowcę samochodu Mykolę P.

Jak podaje KAS, zgodnie z dokumentami, kierowca przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu. Z pomocą urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu.

Przemyt haszyszu. Areszt dla kierowcy

Jak wynika z informacji przekazanych przez dział prasowy Prokuratury Krajowej, Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanemu zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci haszyszu. Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę ucieczki i ukrycia się, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazuje Prokuratura Krajowa.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Mykola P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rodzice puszczają dzieci na ulicę, bo… proboszcz wprowadził abonament za parking
Sonda
Myślisz, że jesteś lepszym kierowcą niż inni?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki