Przemyt

Korczowa. Miały być mrożonki. Znaleźli prawie 300 kg haszyszu w chłodni ciężarówki!

2022-10-03 19:08

Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie) zatrzymano samochód ciężarowy, w którym ukryte były paczki z haszyszem. W chłodni znajdowało się 131 paczek, które ukryto w podłodze naczepy. W sumie ważyły 272 kg! Zatrzymano kierowcę samochodu Mykolę P. Usłyszał już zarzuty.

Ciężarówkę zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej (Podkarpackie) w poniedziałek, 26 września. W podłodze naczepy ukryto 131 paczek z haszyszem, które ważyły w sumie się 272 kg. Zatrzymano kierowcę samochodu Mykolę P.

Jak podaje KAS, zgodnie z dokumentami, kierowca przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu. Z pomocą urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu.

Przemyt haszyszu. Areszt dla kierowcy

Jak wynika z informacji przekazanych przez dział prasowy Prokuratury Krajowej, Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanemu zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci haszyszu. Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę ucieczki i ukrycia się, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazuje Prokuratura Krajowa.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Mykola P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rodzice puszczają dzieci na ulicę, bo… proboszcz wprowadził abonament za parking
Sonda
Myślisz, że jesteś lepszym kierowcą niż inni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE