Koronawirus na Podkarpaciu. Grozi nam czwarta fala? Nowe dane

2021-07-27 10:40

Nowe dane Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie w Polsce i na Podkarpaciu. Jak wygląda sytuacja epidemiczna pod koniec listopada i w połowie wakacji? Wiele osób obawia się czwartej fali pandemii. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń i zgonów w Polsce i w woj. podkarpackim? Zobacz najnowsze statystyki.

Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń i zgonów? Wiele osób z niepokojem śledzi codzienne raporty i komunikaty Ministerstwa Zdrowia, obawiając się powrotu pandemii COVID-19 i spodziewanej czwartej fali zakażeń. Mogą nas wówczas czekać kolejne tygodnie lub miesiące restrykcji i ograniczeń. Póki co statystyki nie są alarmujące. Koronawirus w Polsce 27 lipca 2021 roku to 106 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 i siedem zgonów wśród osób chorych na COVID-19. – Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło sześć osób – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w najnowszym komunikacie o sytuacji epidemicznej w Polsce z wtorku, 27.07.2021 r. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu? W województwie potwierdzono dziś cztery nowe przypadki koronawirusa. Nie odnotowano zgonów wśród osób chorych na COVID-19. Więcej o sytuacji epidemicznej w poszczególnych regionach w dalszej części artykuł, poniżej.

Zobacz też: Radymno. Szukają osób, w które wjeżdżał 26-letni kierowca BMW

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono dziś (27 lipca 2021 roku) na terenie województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11); śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1). W całym kraju odnotowano śmierć siedmiu osób zakażonych COVID-19. U jednej z nich śmiertelna choroba wywołana przez SARS-CoV-2 była bezpośrednią przyczyną zgonu, u pozostałych występowały też choroby współistniejące. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – od początku pandemii COVID-19 w Polsce testy potwierdziły dotąd 2 882 327 zakażeń. W tym samym czasie zmarło 75 249 osób chorych na COVID-19.

Na Podkarpaciu wykonano dotąd 1 449 581 szczepień przeciwko COVID-19. W całym regionie 678 377 osób jest już w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi (przyjęli wszystkie potrzebne dawki – dwie lub jedną – w zależności od stosowanego preparatu).

wykres szczepień CMS 27 7 2021
Autor: Grafika SE Maciej Turowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE