Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia. Raport MZ 3.08.2021

2021-08-03 10:33
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia przedstawia nowe dane dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce i w poszczególnych regionach. Jak wygląda sytuacja w woj. podkarpackim? Ile jest dziś nowych przepadków zakażeń? Publikujemy raport MZ z 3.08.2021 o koronawirusie w Polsce. W kraju i na Podkarpaciu potwierdzono kolejne zgony wśród chorych.

Koronawirus na Podkarpaciu i koronawirus w Polsce. Jak zmieniają się dane i statystyki dotyczące sytuacji epidemicznej? Wiele osób z niepokojem śledzi codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia, część obawia się czwartej fali pandemii. Jak wygląda sytuacja we wtorek, 3.08.2021? Koronawirus w Polsce to dziś 164 nowe przypadki zakażeń i cztery zgony wśród osób chorych na COVID-19. – Z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły dwie osoby – podaje resort zdrowia. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu? W regionie we wtorek, 3 sierpnia potwierdzono 10 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 oraz dwa zgony wśród osób chorych na COVID-19. To połowa wszystkich takich przypadków w kraju z ostatniej doby. Dotyczą osób, które – jak informuje MZ – miały też choroby współistniejące.

Zobacz też: Porwał dziecko, szukano go 3 lata. Wpadł na Podkarpaciu

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?

Najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono dziś na terenie województw: małopolskiego (35), mazowieckiego (22), śląskiego (19), łódzkiego (12), podkarpackiego (10), wielkopolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), podlaskiego (7), dolnośląskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), warmińsko-mazurskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce w marcu ubiegłego roku w całym kraju potwierdzono 2 883 284 przypadki zakażeń SARS-CoV-2 oraz śmierć 75 265 osób chorych na COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia.

koronawirus szczepienia wykres 3.08.2021
Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE