Koronawirus na weselu w Birczy. Jak wygląda sytuacja w ogniskach COVID-19 na podkarpaciu?

2020-08-27 19:15
Koronawirus na weselu w Birczy. Jak wygląda sytuacja w ogniskach COVID-19 na podkarpaciu?
Autor: sleepless1107/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Podkarpacki sanepid poinformował o nowym ognisku koronawirusa na Podkarpaciu. Chodzi o wesele w miejscowości Bircza, które odbyło się 15 sierpnia. W ognisku potwierdzono 10 pozytywnych wyników koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w pozostałych ogniskach COVID-19 na Podkarpaciu? Zobacz.

Jak informuje sanepid w ognisku związanym z weselem w Birczy potwierdzono 10 pozytywnych wyników (9 z powiatu przemyskiego, 1 powiat Krapkowice). Wesele odbyło się 15 sierpnia, uczestniczyło w nim 96 osób, kwarantanną objęto łącznie 82 osoby. Uczestników przyjęcia zamieszkujących na terenie innych powiatów zgłoszono pod nadzór do PSSE zgodnie z miejscem zamieszkania.: (PSSE w Rzeszowie – 11 osób, PSSE w Krapkowicach - 5 osób, PSSE w Pułtusku – 6 osób, PSSE w Gliwicach – 6 osób , PSSE w Sanoku -1 osoba). Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Ogniska koronawirusa - Miasto Przemyśl i powiat przemyski 

W dniu 26.08.2020 r. uzyskano 9 pozytywnych wyników badań w kierunku SARS CoV-2 u osób z powiatu przemyskiego, w tym 7 u osób uczestniczących w weselu w Birczy.

Na terenie gminy Dubiecko odnotowano ognisko zachorowań w miejscowości Drohobyczka  potwierdzono ogółem 41 zakażeń w tym; 37 zakażeń wśród mieszkańców oraz 4 osób z innych miejscowości.Ognisko w Kalwarii Pacławskiej – (Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbyło się w dniach  26-07-01-08.2020). Na dzień 26 sierpnia w ognisku odnotowano ogółem 52 pozytywnych przypadków, w tym 15 zakonników z Klasztoru Franciszkańskiego w Kalwarii Pacławskiej oraz 30 uczestników i 7 osób z kontaktu (powiaty: 23 przemyski, 4 m. Przemyśl, 9 jasielski, 4 m. Rzeszów, 4 lubaczowski, 2 z m. Krosno, 2 z powiatu sanockiego, 2 jarosławski oraz po 1osobie z powiatów leskiego i strzyżowskiego).Ognisko w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach - odnotowano łącznie 29 przypadków dodatnich w tym 12 pensjonariuszy, 7 osób personelu oraz 10 osoby z kontaktu. Ognisko powiązane z ogniskiem z Kalwarii Pacławskiej – jedna osoba z personelu uczestniczyła we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych.

Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Jak wygląda sytuacja w pozostałych powiatach? Otwórz galerię i sprawdź!

W przyszłym roku nowe podatki? Marek Zuber wyjaśnia, za co możemy zapłacić więcej! [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE