Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus Podkarpacie. Kolejna osoba zarażona SARS-CoV-2

2020-03-18 8:41

To informacja sprzed chwili. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Nowe zarażenia koronawirusem dotyczą 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8 stwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Jedna z tych osób jest z Podkarpacia. Jak informują służby wojewody,   to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 3745 osób, a 2013 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów. W sumie na Podkarpaciu stwierdzono 12 przypadków zarażenia koronawirusem. Jedna osoba nie żyje. To 67-latek, który zmarł w szpitalu w Łańcucie.

Aktualizacja

Dziś po godz. 14.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych dwóch przypadkach zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa nowe przypadki zachorowań to   młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu mieleckiego. Ich stan jest dobry.
Czytaj więcej: Koronawirus Podkarpacie. Kolejne osoby zarażone, w sumie już 14 osób

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego o koronawirusie 2