Koronawirus. Rzeszowscy policjanci apelują o pozostanie w domach, kontrolują bulwary

2020-03-29 11:30 AP/KWP
las, park, bulwary
Autor: stanvpetersen/ Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Od 25 marca obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadzające na terenie całego kraju ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. rzeszowscy policjanci przypominają o ograniczeniach, które potrwają do 11 kwietnia. Od kilku tygodni kontrolują m.in. przestrzeganie obowiązku poddania się kwarantannie.

Policjanci przypominają o najważniejszych zmianach, które dotyczą:

  • komunikacji publicznej, w autobusie może jechać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących
  • nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez, czy zebrań oprócz spotykań z najbliższymi
  • uczestnictwa w uroczystościach religijnych - w obrzędach religijnych nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę
  • ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników oraz środków dezynfekcji.

Koronawirus Podkarpacie. Codziennie ktoś ucieka z kwarantanny!

Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy, czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb - takich jak zakupy spożywcze, zakup lekarstw czy opieki nad bliskimi. Policjanci kontrolują miejsca zwyczajowego wypoczynku mieszkańców Rzeszowa m.in. bulwary. Będą zawracać szczególną uwagę na osoby nieprzestrzegające zakazu grupowania się w liczbie powyżej 2 osób. Funkcjonariusze drogówki kontrolują środki komunikacji publicznej, sprawdzając czy liczba przewożonych pasażerów nie przekracza połowy ilości miejsc siedzących. Tylko w czwartek skontrolowali kilkanaście autobusów - nie ujawnili naruszeń obowiązujących nakazów.

Policjanci jeżdżą też po rzeszowskich ulicach radiowozów podawane są komunikaty informujące o wprowadzonych ograniczeniach i zachęcające do pozostawania w domach i mieszkaniach - nie opuszczania ich bez uzasadnionej potrzeby.

Duży wzrost zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zachorowało DZIECKO!

Co trzeba teraz dezynfekować?

Rzeszowscy policjanci apelują o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.