Koronawirus w szpitalu w Przemyślu. 29 zakażonych, co z przyjęciami chorych?

2020-08-05 14:35 AP
Koronawirus w szpitalu w Przemyślu. 29 zakażonych, co z przyjęciami chorych?
Autor: leo2014/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Według najnowszego raportu sanepidu, jaki otrzymaliśmy wynika, że w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 29 wyników dodatnich w tym u 11 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu .Wstrzymany jest „ruch pacjentów".

- W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na dzień 02-08-2020 potwierdzono 29 wyników dodatnich  w tym u 11 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny został zamknięty , wstrzymany jest „ruch pacjentów „ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie. - informuje sanepid.

Zobacz też: Koronawirus w szpitalach w Rzeszowie! Ile osób jest zakażonych? Jak wygląda sytuacja?

Poza tym na terenie pow. przemyskiego  - w Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 11 wyników dodatnich w tym u 5 pracowników oraz 6 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu).  Ponadto na terenie miasta i powiatu Przemyskiego opracowywane są dwa ogniska rodzinne niepowiązane z wymienionymi wyżej, w których potwierdzono wynik dodatni u 11 osób.Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 349 osoby. Na dzień 5 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 33 osób z kontaktu na terenie powiatu przemyskiego.

Czytaj też: Koronawirus w Urzędzie Gminy w Lubaczowie. Zakażeni pracownicy

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.