NOCNA AKCJA GAŚNICZA

Koszmarna noc w Kozłówku! Zginęła 30-letnia kobieta, dwoje dzieci rannych

2023-03-25 11:10

30-letnia kobieta zginęła, a cztery inne osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ranne w przerażającym pożarze domu w Kozłówku niedaleko Strzyżowa na Podkarpaciu. Ogień pojawił się w budynku chwilę przed godziną 23 w piątek, 24 marca. W momencie przybycia na miejsce strażaków, ogniem objęty był cały parter domu.

Kozłówek. Gigantyczny pożar domu. Zginęła 30-letnia kobieta

Pierwsze zgłoszenie jakie wpłynęło mówiło o pożarze butli z gazem, jednak po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie również budynek mieszkalny i są osoby uwięzione w środku. Strażacy będący na miejscu pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszli do środka i gasząc ogień wynosili również  poszkodowanych ze środka na zewnątrz, gdzie trwała heroiczna walka strażaków, ratowników i policjantów o ich życie – poinformowała OSP Kalembina w mediach społecznościowych.

Niestety, w wyniku pożaru poszkodowanych zostało pięć osób. Trzy dorosłe i dwoje dzieci. Jednej osoby, 30-letniej kobiety, nie udało się uratować. Pozostali trafili do pobliskich szpitali.

Po ponad 2 godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do remizy. Działania związanie m.in. z oględzinami miejsca zdarzenia trwały do wczesnych godzin porannych – czytamy dalej w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?