Lech Wałęsa nie jest mile widziany na Podkarpaciu? Już stracił honorowe obywatelstwo

2020-02-21 14:08 EIR
Lech Wałęsa
Autor: Jarosław Roland Kruk Lech Wałęsa nie jest mile widziany na Podkarpaciu? Już stracił honorowe obywatelstwo

Te informacje z pewnością zaskoczyły niejednego mieszkańca naszego regionu, ale i także samego zainteresowanego. Wiele wskazuje na to, że legenda "Solidarności" przestała być mile widziana w Majdanie Królewskim, gdzie stracił właśnie tytuł honorowego obywatela. O co chodzi?

Jak informuje Onet.pl, za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych przy dwóch głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się.

- Powodem podjęcia tej decyzji było nazwanie Kornela Morawieckiego zdrajcą - tłumaczył portalowi Kolbuszowa Nasze Miasto Waldemar Kamiński, przewodniczący Rady.

Lech Wałęsa był Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski od 17 października 1995 r. i był jednym z pięciu osób z takim tytułem.

Przypomnijmy także, że w ubiegłym tygodniu, decyzją radnych powiatu bieszczadzkiego, Wałęsa stracił również tytuł patrona jednej ze szkół w Ustrzykach Dolnych. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" starosta bieszczadzki, Marek Andruch podkreślał, że "na pewno inicjatywa nie wyszła od radnych PiS-u, bo ja jestem radnym PiS-u."

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.