Marsz Równości w Rzeszowie. Trasa przemarszu [10.09.2022]

i

Autor: fsHH /Pixabay.com Marsz Równości w Rzeszowie. Trasa przemarszu [10.09.2022]

III Marsz Równości w Rzeszowie

Marsz Równości w Rzeszowie. Trasa przemarszu [10.09.2022]

2022-09-09 6:01

Marsz Równości w Rzeszowie odbędzie się w sobotę, 10.09.2022. Organizatorzy opublikowali ostateczny przebieg trasy. Uczestnicy marszu wyruszą z Mostu Narutowicza (tzw. "tęczowy most") aż do rzeszowskiego Rynku. Którędy przejdzie Marsz Równości? Szczegóły poniżej.

Marsz Równości odbędzie się w Rzeszowie już po raz kolejny, wcześniej marsze odbyły się w 2018 i 2019 roku. Organizatorzy opublikowali ostateczny przebieg trasy, która przejdzie ulicami miasta w sobotę, 10 września 2022 - start o godzinie 14.00 przy Moście Narutowicza, na lewym brzegu Wisłoka, od północnej strony. Następnie Marsz Równości przejdzie ulicami:

  • ul. Podwisłocze
  • ul. Kopisto (most zamkowy)
  • ul. Kilara (skręt w kierunku północno-wschodnim)
  • ul. Szopena
  • al. Lubomirskich
  • ul. 3-go Maja
  • ul. Kościuszki
  • ul. Słowackiego

Trasa zakończy się na parkingu pod Ratuszem.

Zobacz również: Gorzyce. Łowcy Pedofili zatrzymani 34-latka! To syn byłego komendanta policji. Proponował seks za pieniądze

Marsz Równości. Jak się przygotować?

Organizatorzy przypominają:

- Zakazane są wszelki używki (alkohol, papierosy, narkotyki), pirotechnika (race, petardy itp.) oraz ostre narzędzia. Nie bierzmy zwierząt – tłum i głośna muzyka mogą je zestresować. Pomimo, że lato już mija, na wszelki wypadek miejmy wodę w zapasie. Z Marszu wracamy w grupie. W miarę możliwości miejmy policję w zasięgu wzroku. Zgłaszajmy jej wszelkie incydenty oraz podejrzane zachowania przeciwników - czytamy - A przede wszystkim, bawmy się dobrze! Przyjdźcie tłumnie, zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół_ki i znajomych_e!

III Marsz Równości w Rzeszowie odbędzie się pod hasłem: „Idziemy po równość i pokój”.

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Rzeszowie?