Straszne!

Matka miała znęcać się nad dziećmi. Synowi groziła, że go zabije. Wstrząsające szczegóły

2023-04-26 17:48

W środę, 26 kwietnia 2023 roku przed Sądem Rejonowym w Przemyślu ruszył proces przeciwko Małgorzacie P. ze wsi Kosienice pod Przemyślem. Kobieta jest matką czwórki dzieci. Sprawując nad nimi opiekę miała nadużywać alkoholu, zaniedbywać swoje pociechy, wszczynać awantury, wulgarnie odnosić się do dzieci oraz grozić synowi pozbawieniem życia i oddaniem chłopca. Kobieta nie trafiła do aresztu, a w dniu rozprawy nie pojawiła się w sądzie.

Zanim wytoczono zarzuty przeciwko Małgorzacie P., ta mieszkała w Kosienicach (pow. przemyski, woj. podkarpackie), choć jak mówili nam sąsiedzi - od niedawna. W maju 2022 roku wzięła ślub z mieszkańcem tej wsi i wprowadziła się do partnera wraz z czwórką swoich dzieci z poprzedniego związku. Niestety, kobieta nie miała najlepszej opinii we wsi. Mieszkańcy niechętnie mówili o Małgorzacie P. twierdząc, że w tej całej sytuacji szkoda tylko dzieci, które nie są niczemu winne. Sąsiedzi twierdzili, że zwracali uwagę matce, by nie przeklinała do dzieci oraz by się nimi lepiej zajęła, bo według najbliższych pobratymców ze wsi, dzieci były ewidentnie zaniedbane i brakowało im matczynej troski.

Akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie P. Miała znęcać się nad dziećmi

Na początku marca 2023 roku do Sądu Rejonowego w Przemyślu trafił akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie P. Zarzuty dla matki czwórki dzieci potwierdza Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Pętkowska wyjaśnia, że Małgorzata P. jest oskarżona o znęcanie się nad dziećmi i wypowiadanie wobec nich gróźb karalnych. Koszmar dzieci miał trwać od listopada 2021 r. do 26 września 2022 r. Dzieci Małgorzaty P. to córka i trzech synów w wieku 4-15 lat. Małgorzata P., znajdując się w stanie pod wpływem alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas których wyzywała dzieci słowami wulgarnymi i zaniedbywała w opiece, a ponadto 20 września 2022 roku groziła synowi pobiciem go i pozbawieniem życia.

- Dzieci zostały odebrane matce i umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej na czas prowadzonego postępowania. Wobec kobiety zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z dziećmi i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 100 m. Oskarżonej kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - poinformowała prokurator.  

W środę 26 kwietnia 2023 ruszył proces przeciwko Małgorzacie P., na którym oskarżona się nie pojawiła. Byli świadkowie, partner kobiety, osoby reprezentujące poszkodowanych, ale sama matka nie zechciała wytłumaczyć sądowi, dlaczego w taki sposób traktowała swoje dzieci. Mimo nieobecności oskarżonej, przesłuchano wszystkich świadków i zamknięto przewód sądowy. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu, sędzia Małgorzata Reizer zapowiedziała, że wyrok zostanie ogłoszony 8 maja.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Listen on Spreaker.