Medyka. Pod osłoną nocy próbowali nielegalne przekroczyć granicę. Byli śledzeni

2021-11-25 19:36
Medyka. Pod osłoną nocy próbowali nielegalne przekroczyć granicę. Byli śledzeni
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz dwóch kurierów, którzy chcieli przewieźć cudzoziemców do zachodniej Europy.

Dwóch nielegalnych migrantów narodowości tureckiej oraz dwóch przemytników, którzy próbowali przewieźć ich do zachodniej Europy zostało zatrzymanych przez strażników granicznych z Medyki. Cudzoziemcy byli zaskoczeni spotkaniem z mundurowymi, ponieważ nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany. Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 nielegalnych migrantów i 19 przemytników.

Nielegalni migranci zatrzymani przez strażników granicznych z Medyki

W nocy z wtorku na środę (23/24 listopada) dwaj Turcy w wieku 31 i 37 lat zostali zatrzymani przez strażników granicznych z Medyki ze względu na próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcy planowali przedostanie się do zachodniej Europy, w czym mieli im pomóc dwaj przemytnicy: bezpaństwowiec narodowości syryjskiej oraz obywatel Turcji, mieszkający legalnie w Niemczech. Oni również wpadli w ręce polskich służb mundurowych. Cała czwórka była zaskoczona spotkaniem z pogranicznikami. Cudzoziemcy nie zdawali sobie sprawy, że każdy ich ruch jest śledzony i rejestrowany przez Polaków używających kamer termowizyjnych. Dzięki temu migranci zostali dostrzeżeni nawet w panujących ciemnościach.

PRZECZYTAJ: Sokolniki. Pijana 25-latka za kierownicą. Policjant zatrzymał ją dwa razy tego samego dnia

Nielegalni migranci w ramach umowy o readmisji zostaną wydaleni na teren Ukrainy, natomiast przemytników czeka spotkanie z polskim wymiarem sprawiedliwości. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadziła prokuratura. Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 nielegalnych migrantów oraz 19 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

ZOBACZ: Pędził przez Rzeszów 142 km/h. Policyjny pościg za kierowcą bmw

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Jasnowidz Jackowski o Polsce podzielonej na strefy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE