Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Mielcu. Zakażona pielęgniarka

2020-08-31 15:39
Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu w Mielcu. Zakażona pielęgniarka
Autor: leo2014/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Podkarpacki sanepid poinformował dziś (31 sierpnia) o nowym ognisku koronawirusa na Podkarpaciu - chodzi o szpital w Mielcu. Zakażenie COVID-19 potwierdzono u pielęgniarki Oddziału Neurologii. W ognisku potwierdzono 8 pozytywnych przypadków w tym u 4 pacjentów oraz u 4 osób z personelu medycznego.

Dziś Dorota Gibała rzeczniczka WSSE w Rzeszowie poinformowała o nowym ognisku koronawirusa. Chodzi o szpital w Mielcu. Łącznie w ognisku do   30 sierpnia  potwierdzono 8 pozytywnych przypadków w tym u 4 pacjentów oraz u 4 osób z personelu medycznego.

- W dniu 20.08.2020 r. potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u pielęgniarki Oddziału Neurologii. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne. Obowiązkiem kwarantanny objęto osoby z personelu oddziału oraz pacjentów. Pacjenci oraz personel zostali przebadani.  - informuje Dorota Gibała.

Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE