Oszuści podszywają się pod ZUS!

2019-09-11 13:28 Weronika Kasza
Oszuści podszywają się pod ZUS!
Autor: Pixabay.com/ TeroVesalainen Oszuści podszywają się pod ZUS!

Rzeszowski oddział ostrzega swoich klientów przed osobami podającymi się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kontaktują się telefonicznie lub przez SMS-y w sprawie świadczenia 300+ oraz świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tzw. „500+”.

W ostatnich dniach z niektórymi klientami ZUS kontaktowały się osoby w sprawie świadczenia 300+ oraz świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tzw. „500+”.

W rozmowach informowano, że otrzymanie tego świadczenia będzie uzależnione od kontaktu z danym numerem telefonu. Oszuści z niektórymi klientami ZUS kontaktowali się zarówno telefonicznie, jak i wysyłając SMS-y.

- Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami dzwoniąc do nich, ani nie wysyłają SMS-ów z prośbą o zwrotny kontakt na wskazany numer telefonu. Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tzw. "500+" przyznawane jest na wniosek. Przyznanie świadczenia nie jest uwarunkowane dzwonieniem na wskazany numer. Nasi klienci o przyznaniu świadczenia informowani są w formie decyzji, a nie poprzez telefon - mówi Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy kontaktująca się osoba podająca się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rzeczywiście nim jest, klienci proszeni są o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej lub adresem mailowym cot@zus.pl.