Piękna zima w Bieszczadach. Biały puch wrócił i sprawił mnóstwo radości [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-10 13:38
Piękna zima w Bieszczadach [ZDJĘCIA]
Autor: AP Piękna zima w Bieszczadach. Biały puch wrócił i sprawił mnóstwo radości

Bieszczady zachwycają o każdej porze roku. Ich piękno przyciąga turystów, którzy szukają odpoczynku od dnia codziennego i spotkania z naturą. Długi weekend sprawił, że sporo osób „rzuciło wszystko” i wyjechało w Bieszczady. Ku radości przybyłych, w Bieszczadach znów zrobiło się biało!

Zima wróciła w Bieszczady

Śnieg w Bieszczadach w długi weekend przykrył niemal wszystko, sprawiając radość. Śnieg chociaż piękny, jest też niebezpieczny i może stanowić zagrożenie w górach. Informowaliśmy o tragicznym finale poszukiwań trójki turystów, którzy wybierali się na Gerlach - najwyższy szczyt Tatr. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - mężczyźni zginęli. Ich ciała zostały dostrzeżone z pokładu śmigłowca. Na ratunek było już za późno.

Podczas długiego weekendu w Bieszczadach było jednak spokojnie. Zanotowano jedną interwencję: w niedzielę ewakuowano turystkę z Połoniny Caryńskiej. Kobieta doznała urazu kończyn.

- Wprawdzie prognozy zachęcają do wycieczek, ale pamiętajmy, że mamy zimę i zawsze mogą pojawić się np. nagłe opady śniegu. Na wycieczkę bierzemy także raczki, które ułatwią nam poruszanie się na szlakach; miejscami mogą być one oblodzone – przypomniał ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, pracuje zdecydowana większość wyciągów narciarskich. Warunki zjazdowe na trasach określane są jako dobre.

Zobacz galerię zdjęć: Piękna zima w Bieszczadach:

Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE