Podkarpacka gmina wśród najbiedniejszych w Polsce. Gorzej jest tylko w kilku miejscach

i

Autor: Chronomarchie/Pixabay.com Podkarpacka gmina wśród najbiedniejszych w Polsce. Gorzej jest tylko w kilku miejscach

Ta gmina jest wśród najbiedniejszych

Podkarpacka gmina wśród najbiedniejszych w Polsce. Gorzej jest tylko w kilku miejscach

2022-08-04 9:37

Ministerstwo Finansów przedstawiło dane, na podstawie których można określić, które gminy i powiaty są najbiedniejsze oraz najbogatsze w Polsce. Niestety, wśród tych najbiedniejszych znalazła się gmina z Podkarpacia. Gorzej jest tylko w pięciu gminach w naszym kraju.

Ministerstwo Finansów zaprezentowało dane ukazujące wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin, powiatów i województw. Podstawą do wyliczenia tych wskaźników były dane o dochodach podatkowych za 2020 r. wg stanu na 30 czerwca 2021 r. Z danych tych wynika, że jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce jest podkarpacka gmina Dzikowiec z dochodem rocznym na mieszkańca 619,22 zł.

Zobacz też:  Rzeszowski Rajd Samochodowy. Zamknięte drogi i ulice, utrudnienia w powiecie rzeszowskim i strzyżowskim 

Gorzej jest tylko w tych pięciu gminach w naszym kraju: Potok Górny - lubelskie (523,72 zł), Przytuły — lubelskie (558,67 zł), Turośl — podlaskie (586,07 zł), Lipnica Wielka — małopolskie (588,74 zł), Aleksandrów — lubelskie (590,57 zł).

Dla porównania, najbogatszą na Podkarpaciu gminą jest gmina Solina z rocznym dochodem podatkowym wynoszącym 3142,79 zł. Najbogatsza gmina w kraju to Kleszczów w woj. łódzkim (29,7 tys. zł).

Zobacz również: Gogołów. Osa zabiła druha Marcina. Tragiczna śmierć 32-letniego strażaka [WIDEO, GALERIA]

Struś Tadzio na rehabilitacji
Sonda
Czy czujesz się w Polsce bezpiecznie?