Podkarpackie: będzie gorąco. Pomarańczowy alert przed upałami

2021-07-26 7:33
 Podkarpackie: będzie gorąco. Pomarańczowy alert przed upałami
Autor: Pixabay.com Podkarpackie: będzie gorąco. Pomarańczowy alert przed upałami

IMGW wydał pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Objęte jest nim niemal całe województwo podkarpackie, z wyjątkiem południowej jego części. "Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C." - prognozuje IMGW.

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa podkarpackiego przed upałami. Niemal całe Podkarpacie (z wyjątkiem pow. sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego) objęte jest alertem do wtorku, 27 lipca do godz. 18.00. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. - informuje IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo oceniono na 80%.

Jak przetrwać upały?

Jak radzi Główny Inspektorat Sanitarny, należy ograniczać czas przebywania na słońcu, nawadniać się wodą (najlepiej niegazowaną), stosować kremy z filtrami, pamiętać o nakryciu głowy, czy okularach przeciwsłonecznych. W upały warto zadbać, by posiłki, na które się decydujemy były lekkostrawne i unikać alkoholu, który odwadnia organizm. Gdy na zewnątrz panuje gorąc i żar leje się z nieba, warto wybrać przewiewne materiały o jasnym odcieniu. Absolutnie niedopuszczalne jest zostawienie w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt!

Lodziarnie w Rzeszowie.Tutaj zjesz najlepsze lody według rankingu Google. Kliknij w zdjęcie poniżej:

Poszukiwacze odkrywają tajemnicę wulkanu w Lubaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE