Podkarpackie. Kolejne oszustwo na ekogroszek. Straciła 4,5 tys. zł

i

Autor: VIVIANE6276/pixabay.com Podkarpackie. Kolejne oszustwo na ekogroszek. Straciła 4,5 tys. zł

Oszustwo internetowe

Podkarpackie. Kolejne oszustwo na ekogroszek. Straciła 4,5 tys. zł

2022-09-20 15:07

Kolejne oszustwo na opał! Tym razem mieszkanka gminy Radymno straciła 4,5 tys. złotych po wpłaceniu zaliczki na zakup ekogroszku. Była przekonana, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości przelała pieniądze oszustowi.

Oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby na to, jak pozyskać od nas pieniądze. Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie dały możliwości wielu oszustom. Do jarosławskiej komendy zgłosiła się 36-letnia mieszkanka Radymna. Kobieta zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa przy zakupie ekogroszku.

- Z jej relacji wynikało, że na stronie internetowej jednego z portali aukcyjnych, znalazła atrakcyjną ofertę. Skontaktowała się telefonicznie z osobą zamieszczającą to ogłoszenie. Ze sprzedawcą ustaliła, że dokona przedpłaty w wysokości 4,5 tys. złotych, a opał zostanie jej dostarczony w ciągu 10 dni - informuje podkarpacka policja.

Zobacz też: Krosno. Nietrzeźwy kierowca autobusu. Miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną

Niestety, ekogroszek nie dotarł na miejsce w terminie. Kobieta nie odzyskała także zwrotu gotówki. Zrozumiała wtedy, że została oszukana i sprawę zgłosiła na policję.

Policja apeluje o rozsądne zakupy w sieci:

- Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Uważajmy na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych
Sonda
Czy uważasz, że każdy solidny gospodarz kupił węgiel w marcu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE