Sieniawa. SZOKUJĄCA liczba WYKROCZEŃ burmistrza! Brak maseczki i jeżdżenie bez prawa jazdy? Sprawa trafiła do SĄDU

2021-04-08 13:14 Beata Olejarka ap
ADAM W
Autor: Facebook Burmistrzowi Sieniawy zostało czasowo zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, mimo tego Adam W. miał jeździć samchodem. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowgo w Przeworsku

Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafiły liczne wnioski z policji w Nisku o ukaranie burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, Adama W. Mężczyzna miał prowadzić samochód mimo tego, że czasowo zostało mu odebrane prawo jazdy. Adam W. miał również w przestrzeni publicznej chodzić bez maseczki. Policja z Niska skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Przeworsku.

5 marca do Sądu Rejonowego w Przeworsku funkcjonariusze policji z Niska wysłali wniosek o ukaranie burmistrza Sieniawy Adama W. za 32 wykroczenia.  Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował mundurowych o tym, że włodarz  28 razy nie miał maseczki w przestrzeni publicznej i 4 razy jeździł samochodem osobowym, mimo iż wcześniej zostało mu czasowo odebrane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował o wykroczeniach włodarza policję w Przeworsku, ale ta wyłączyła się z prowadzenia sprawy ze względu na pełnioną funkcję w przestrzeni publicznej przez Adama W.

Zobacz też: Wybory na prezydenta Rzeszowa. Policja chce ukarania Marcina Warchoła za brak maseczki

Weterynarze sprawdzają czy małe wiewiórki przytyły

 - 5 marca 2021 roku z Komendy Powiatowej Policji w Nisku wyszedł wniosek o ukaranie Adma W., który trafił  do Sądu Rejonowego w Przeworsku. Chodziło o 32 wykroczenia. 28 z nich dotyczyło nie zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, 4 prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień, gdyż takowe zostały czasowo odebrane  wymienionemu mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km /h w terenie zabudowanym - informowała Anna Kowalik, Rzecznik Prasowy Policji w Nisku.

Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie wyznaczono.

- Z powodu choroby sędziego referenta wyznaczonego do prowadzenia tej sprawy nie wyznaczono jeszcze terminu rozpoczęcia procesu Adama W. - poinformowała Małgorzata Reizer, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu.

 Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE