Bystrowice: URATOWAŁ staruszkę z pożaru! Policjant z Pruchnika to prawdziwy BOHATER

2020-09-16 8:12 BO
POLICJA
Autor: Materiały policyjne sierż. Kamil Pilch uratował staruszkę z płonącego budynku

Policjant z komisariatu w Pruchniku, który tego dnia był na wolnym, widząc, że ludzkie życie jest zagrożone, bez chwili wahania ruszył do działania. Wspólnie z innymi osobami wybił szybę w oknie, po czym wyważył drzwi wejściowe i wyprowadził 76-letnią kobietę z płonącego domu. Pożar w Bystrowicach mógł skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja świadków-bohaterów!

W poniedziałek, przed godz. 15.00 w Bystrowicach, sierż. Kamil Pilch, który tego dnia był na wolnym, zauważył, że w jednym z domów doszło do pożaru. Szybko pobiegł sprawdzić, co się stało. Kiedy dotarł na miejsce, było tam już kilku mężczyzn, którzy dobijali się do drzwi i okien, aby sprawdzić, czy wewnątrz płonącego domu ktoś jest. Na parterze budynku zauważyli starszą kobietę, która nie była w stanie otworzyć zamkniętych na klucz drzwi. Wybili szybę w oknie korytarza.

Sierż. Kamil Pilch nie zastanawiał się ani przez chwilę. Wiedział, że życie kobiety jest zagrożone. Wyważył drzwi wejściowe, wszedł do środka i wyprowadził 76-latkę z płonącego domu. Kobieta była roztrzęsiona, zdenerwowana i nie do końca świadoma co się wydarzyło.

Zobacz też: Niezwykły przypadek w Przemyślu. Bocian Józef z bólem serca prosił o badanie [ZDJĘCIA]

Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, którzy zajęli się kobietą. Dzięki właściwej reakcji sierż. Kamila Pilcha, życiu 76-latki nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Nie może kupić szczepionki na grypę, więc szyje czapki na zimę dla siebie i znajomych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.