Przemyśl: Pitbull zagryzł 12-letniego Kamila. Co dalej z psami? Jest opinia!

i

Autor: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach Prokuratura Rejonowa w Przemyślu złożyła wniosek o uśpienie pitbulli - jeden z nich zagryzł 12-letniego Kamila

Przemyśl: Pitbulle zagryzły 12-letniego Kamila. Co dalej z psami? Jednoznaczna opinia!

2020-10-14 12:21

Pitbull zagryzł 12-letniego Kamila. Co dalej z psami? Prokuratura Rejonowa w Przemyślu, która zajmuje się tą sprawą, skierowała w minionym tygodniu wniosek do tamtejszego urzędu miasta o uśpienie obu zwierząt, który nie został jednak jeszcze rozpatrzony. Jak się okazuje, śledczy podjęli taką decyzję nie tylko na podstawie tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 12-letni Kamil.

Pitbull zagryzł 12-letniego Kamila. Co dalej z psami? Jest opinia!

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu skierowała w minionym tygidniu do tamtejszego urzędu miasta wniosek o uśpienie obu zwierząt. Nie został on jednak jeszcze rozpatrzony, ale warto zapoznać się z informacjami, które skłoniły śledczych do podjęcia takiej decyzji w tej bulwersującej sprawie.

Gostynin. Ciało bez głowy znalezione w rowie! Makabryczne odkrycie na obwodnicy

Miał na to wpływ nie tylko sam atak pitbulli na 12-letniego Kamila, a w konsekwencji jego śmierć, ale również opinia biegłego behawiorysty na temat psów. Prokuratura w Przemyślu korzystała również z informacji, jakie przekazał jeden z pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, gdzie zwierzęta trafiły po całym zdarzeniu. Pomocne w podjęciu decyzji były również zeznania świadków na temat przebiegu ataku pitbulli na chłopca.

Ratują szczury porzucone w centrum Lublina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE