„Różowa sobota”. Darmowe badania w rzeszowskim szpitalu

2021-10-23 5:30
 „Różowa sobota”. Darmowe badania w rzeszowskim szpitalu
Autor: Pixabay.com „Różowa sobota”. Darmowe badania w rzeszowskim szpitalu

W sobotę, 23 października Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie odbędzie się „różowa sobota”. Będzie można skorzystać z darmowych badań.

Podczas "Różowej soboty" 23 października będzie można skorzystać z badań: USG piersi oraz mammografii, a także z bezpłatnej porady specjalistycznej. Akcja odbywać się będzie w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie w godzinach od 9:00 do 13:00.

Na badania obowiązuje rejestracja od 09:00 do 10:30. Co ważne, należy przygotować numer pesel! Osoby, które nie zdążą się zarejestrować do godziny 10:30 lub nie zdążą wykonać badań, otrzymają dodatkowe terminy.

Dla pacjentów przygotowany będzie wjazd na parking szpitala od ul. Stanisława Leszczyńskiego. Dodatkowe informacje można otrzymać pod numerami telefonu: 17 866 64 50 lub 17 866 64 08.

Zobacz też: Rzuciła wszystko i wyjechała w Bieszczady. Położna odbiera domowe porody

Badania podczas "różowej soboty" przeprowadzą: dr n. med. Kamila Golon – specjalista onkologii klinicznej, lek. med. Michał Górecki – specjalista onkologii klinicznej oraz lek. Sabina Złowodzka-Matusik – specjalista chirurgii ogólnej.

– Tylko regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie, mówi Aleksandra Kozdraś, koordynator „różowej soboty” w KSW Nr 1 w Rzeszowie.

„Różową sobotę” wesprze Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS.

Więcej informacji TUTAJ.

Łabędź Orfeusz dostał prywatny basen na rehabilitację
Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE