Rzeszowscy licealiści zachęcają do czytania książek

i

Autor: materiały kampanii / ESKA Info Rzeszowscy licealiści zachęcają do czytania książek

RZESZÓW: Licealiści zachęcają do czytania! [WIDEO]

2019-10-29 21:58

"Co ja czytam" – tym chwalą się uczniowie I LO w Rzeszowie w ramach konkursu pod tą samą nazwą. W jego ramach prowadzą kampanię promująca czytelnictwo. zarówno wśród swoich rówieśników, jak i wśród tych najmłodszych.

– Mimo, że mamy różne pasje połączyło nas czytanie – tak o kampanii w ramach konkursu Fundacji Nowoczesna Polska mówi Emilia Wieczorek, uczennica I LO – Recenzujemy książki z różnych gatunków, bo każdy z nas ma inne zainteresowania – dodaje.

Wśród korzyści jakiem płyną z czytania Emilia wymienia m.in. poprawę ortografii, czy rozwój wyobraźni. Bartosz Łapkowski dodaje, że czytanie obniża poziom stresu, a ponadto osoby oczytane są lepiej wykształcone, elokwentne i bardziej pożądane na rynku pracy.

W ramach konkursu młodzi z I Liceum Ogólnokształcącego recenzują też przeczytane przez siebie książki, organizują akcję bookcrossingową oraz czytają najmłodszym w szkolnych świetlicach.

Zobacz wideo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE