Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie! Tylko drugą dawką

i

Autor: Pixabay.com Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie! Tylko drugą dawką

Rzeszów. Medyk wstrzymuje szczepienia. Nie dotarły szczepionki Pfizera

2021-05-06 14:51

Centrum Medyczne Medyk poinformowało odwołaniu dzisiejszych (czwartek, 6 maja 2021) szczepień w punkcie zlokalizowanym w Full Markecie, szczepionką firmy Pfizer. Powód? Jak się okazuje szczepionki nie zostały dostarczone na czas. "Zaplanowane były dla nas dostawy 33.000 szczepionek, które były konieczne do sprawnego przeprowadzenia procesu szczepień do końca bieżącego tygodnia." - informuje Medyk.

Rzeszów: szczepienia w CM Medyk wstrzymane

W czwartek, 6 maja zostają wstrzymane szczepienia szczepionką firmy Pfizer. Zarząd CM Medyk informuje, żw w związku z anulowaniem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zmuszony do odwołania szczepień w punkcie zlokalizowanym w Full Markecie. 

- Zaplanowane były dla nas dostawy 33.000 szczepionek, które były konieczne do sprawnego przeprowadzenia procesu szczepień do końca bieżącego tygodnia. Do godziny 12.00 nie trafiły one do naszego ośrodka. Informujemy zatem, że osoby zarejestrowane na godziny od 13.00 do 20.00 nie będą mógłby być dzisiaj zaszczepione szczepionką Pfizer. Osobom, które chcą się zaszczepić w dniu dzisiejszym jesteśmy w stanie zaproponować wyłącznie szczepionkę firm Moderna lub AstraZeneca. - informuje Medyk.

Czy szczepienia jutro (piątek, 7 maja 2021) odbędą się zgodnie z planem? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak zarząd CM Medyk zapewnia, że sytuację monitoruje, zostały też wysłane stosowne zapytania w tej sprawie.

- Mamy nadzieję, że jutro już będziemy mogli realizować szczepienia według harmonogramu. Jednak nie jest to zależne od nas, dlatego przygotowujemy się także do tego wariantu, w którym będziemy zmuszeni do końca tygodnia odwołać szczepienia. Pragniemy również zapewnić, iż bezpośrednio po otrzymaniu kolejnych dostaw szczepionek, wszystkie osoby zarejestrowane na dziś, będą umawiane na kolejne terminy szczepień.- czytamy w komunikacie.

Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?