Rzeszów: Problemy z budową basenu przy Matuszczaka. Miasto idzie do prokuratury [AUDIO]

2019-06-12 16:36
Rzeszów: Problemy z budową basenu przy Matuszczaka. Miasto idzie do prokuratury
Autor: Krzysztof Pomorski Rzeszów: Problemy z budową basenu przy Matuszczaka. Miasto idzie do prokuratury

Władze Rzeszowa idą do prokuratury. Chodzi o budowę basenu przy ul. Matuszczaka. Miasto rozwiązało umowę z wykonawcą pływalni, bo ten miał prowadzić samowolkę budowlaną. 

Rzeszów: Problemy z budową basenu przy Matuszczaka. Miasto idzie do prokuratury
Autor: Krzysztof Pomorski Rzeszów: Problemy z budową basenu przy Matuszczaka. Miasto idzie do prokuratury

Pływalnia przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie z uwagi na swój kiepski stan była zamknięta od 2016 roku. Przez miasto została przejęta w 2014 roku. Pieniądze na gruntowną modernizację obiektu znalazły się z kolei rok temu.

Jego przebudowa ruszyła z wielkim rozmachem i miała pochłonąć 25 milionów złotych (12 milionów to dofinansowanie z Polskiego Związku Pływackiego). Według zapowiedzi, basen będzie posiadał dwie strefy - w dawnej bryle znajdzie się strefa do treningów "na sucho", w nowej basen z wieżami dla sędziów i odpowiednio zaprojektowanym sufitem, tak by skoczkowie mogli równo oddawać skoki w parach, siłownia i sala gimnastyczna.

Wszystkie prace budowlane miały się zakończyć pod koniec 2019 roku. Z tym może być problem, bo miasto rozwiązało umowę z wykonawcą, bo ten miał prowadzić samowolkę budowlaną - stary basen miał zostać rozebrany bez niezbędnego pozwolenia, prace miały być wykonywane niezgodnie z projektem, zniknął też dziennik budowy. - Nie może być tak, żeby dalej ta budowa była tak prowadzona. Nie wiadomo, gdzie się podziały materiały rozbiórkowe (...). Zgłosiliśmy sprawę do prokuratury, zaniedbania są poważne - mówi Maciej Chłodnicki z miejskiego ratusza.

 Miasto będzie szukać nowej firmy, która dokończy budowę basenu.

Czytaj też:

>>> Szczur pogryzł staruszkę w domu pomocy społecznej w Mielc

>>> Boże Ciało 2019. Kiedy wypada? Jak zaplanować urlop? [WOLNE, SKLEPY, POGODA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE