Serie włamań do mieszkań w Rzeszowie. Zatrzymano 34-latka

i

Autor: podkarpacka policja Serie włamań do mieszkań w Rzeszowie. Zatrzymano 34-latka

Zatrzymano złodzieja

Serie włamań do mieszkań w Rzeszowie. Zatrzymano 34-latka

2022-11-29 13:30

Zatrzymano 34-latka, który jest podejrzany o włamania do mieszkań na terenie Rzeszowa. To mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci zabezpieczyli między innymi łom i rękawiczki! Mężczyzna przyznał się do włamań. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Rzeszowian od pewnego czasu niepokoiły informacje o przypadkach włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Jak informuje policja, od sierpnia 2022 roku do ubiegłego weekendu, na terenie miasta doszło do kilkunastu włamań! Łupem złodzieja zazwyczaj padały pieniądze i biżuteria.

- Do włamań dochodziło przede wszystkim na ternie działania komisariatu na Baranówce. Jednak pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w innych częściach miasta. W związku z tym, nad ustaleniem sprawcy pracowali policjanci ze wszystkich komisariatów oraz z wydziału kryminalnego - przekazuje KMP Rzeszów.

Mundurowi zatrzymali 34-latka.

- Na podstawie zebranych informacji oraz po analizie zgromadzonego materiału dowodowego pracujący nad sprawą policjanci, ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. To 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna miał mieszkać w jednym z rzeszowskich hoteli - informuje policja.

W niedzielę rano (27.11.2022) zatrzymali go tam policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy.

- Podczas przeszukania hotelowego pokoju policjanci zabezpieczyli między innymi łom mogący służyć do pokonywania zabezpieczeń, rękawiczki oraz obuwie. 34-latek trafił do policyjnego aresztu - podaje rzeszowska policja.

W poniedziałek policjanci przedstawili mu 13 zarzutów dotyczących usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Łączną wartość strat oszacowali na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia. Sprawa trafiła do  Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W poniedziałek prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i we wtorek (29 listopada) zastosował wobec mieszkańca powiatu jarosławskiego 3 miesięczny areszt.

Jak zaznacza policja, kara przewidziana za kradzież z włamaniem wynosi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 34-latek działał w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa.

Sanocki dziennikarz Marek Pomykała zginął z rąk policjanta Tadeusza P?
Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE